Czy możemy wydawać mniej na leki?

Wiele osób nie może zaprzeczyć temu, że pieniądze przeznaczone na zakup leków stanowią sporą część regularnie ponoszonych wydatków. Niestety, wydatki te ciągle rosną, trudno bowiem jest przekonać samych siebie do oszczędzania na zdrowiu. Wizyty w aptece nie muszą jednak kojarzyć nam się z ogromnymi kosztami. Leki są tymi produktami, na które zawsze będzie istniało zapotrzebowanie, a koncerny farmaceutyczne doskonale zdają sobie z tego sprawę. Nie powinniśmy być zaskoczeni tym, że ceny medykamentów są wysokie, choć nie oznacza to wcale, że musimy się na to godzić. Odstawienie tabletek po to, aby trochę zaoszczędzić, nie wchodzi w grę, można jednak szukać oszczędności na kilka innych sposobów. 

Jednym z nich jest sięganie po zamienniki leków, choć nie można nie zgodzić się z tym, że wspomniana metoda budzi pewne wątpliwości. Podstawowa wiąże się z tym, że zamiennik nie jest ani tym samym, ani nawet takim samym lekiem jak ten, który został nam przepisany przez lekarza. Owszem, ma on zbliżony skład, nie oznacza to jednak, że jego skuteczność jest taka sama. Co więcej, zamiennik nie musi mieć nawet takiej samej postaci, jak lek przepisany przez lekarza, leki zamienniki​niejednokrotnie okazuje się więc, że jest on tańszy, ale jednocześnie jest mniej efektywny. Jeśli jednak mamy do czynienia z lekiem o zbliżonym składzie i takiej samej postaci, jak ten, który przepisał nam lekarz, możemy śmiało zdecydować się na jego zakup. Jeśli nie chcemy eksperymentować z zamiennikami, zastanówmy się nad tym, czy niektórych leków nie warto kupować za pośrednictwem Internetu.

Co ważne, apteki online mogą realizować recepty i niemal zawsze wiąże się to z oszczędnościami. Oczywiście, nie musimy wcale korzystać z aptek internetowych, aby korzystać z wysokiej jakości leków w niskiej cenie. Promocje na leki są organizowane przez niemal wszystkie sieci apteczne, warto więc być z nimi na bieżąco. Jest to o tyle proste, że okoliczne apteki coraz częściej wydają gazetki reklamowe zbliżone do tych, z jakimi mamy do czynienia w marketach czyli do takich jak Aldi gazetka. Na ich podstawie można nie tylko porównywać ceny leków, ale i planować najbliższe zakupy. Szukając oszczędności należy też pamiętać o tym, że firmom farmaceutycznym zależy przede wszystkim na zwiększeniu sprzedaży polecanych przez siebie produktów, nie powinno być więc dla nas zaskoczeniem to, że często stosują one różnorodne chwyty marketingowe. Najczęściej wiążą się one z promowanie suplementów, warto więc zastanowić się nad tym, czy każdy z nich jest nam tak samo potrzebny.

Story Page