Jak dbać o skórę i włosy wiosną?

Pielęgnacja włosów i skóry po zimie powinna być intensywna. Skora będzie wysuszona, podrażniona, włosy nie będą miały blasku. Warto poznać produkty, z którymi twarz i ciało oraz włosy będą czuły powiew wiosny.

Kremy nawilżające

Skóra twarzy po zimie będzie szara, skłonna do podrażnień. Dodatkowo czeka nas działanie promieni UV. Zamiast stosować sztuki makijażu, by dobrze wyglądać, trzeba po prostu zadbać o odpowiednie składniki. Po delikatnym peelingu trzeba koniecznie odżywić i regenerować skórę. Odpowiedni będzie krem, który chroni przed utratą wody. Można także sięgnąć po kwas hialuronowy, kolagen, wazelinę, glicernę witaminy A, E, F.

olejek do włosów

Olejki pielęgnacyjne

Dobrze będzie wykorzystać olejki jako sposób na łamliwe paznokcie, odwodnioną skórę czy przesuszone usta. Chętnie używane do włosów i nawilżenia ciała a także jako dodatek do maseczek do twarzy. Olejki roślinne mają skład podobny to warstwy tłuszczowej skóry. Oleje są schnące, półschhnące i nieschnące. Do cery suchej najlepszą opcją będą te nieschnące.

Odżywienie włosów

Olejki dobrze będzie aplikować na zniszczone końcówki i trzymać na włosach kilka minut. To ułatwia rozczesywanie i wpływa na trwałość włosów. Istotna będzie technika mycia. Opuszkami palców masujemy skórę głowy i spłukujemy włosy letnią wodą. Nie rezygnujemy z odżywek oraz wcierek. Wcierki to sposób na wzmocnienie i porost.

Można także wykorzystywać domowe sposoby, wśród których królują jajka łączone z oliwą z oliwek jako sposób na faktycznie efektywne odżywienie włosów.

 

Story Page