Jak planować swój czas – poznaj techniki i narzędzia

Jeśli odnosisz wrażenie, że robisz bardzo dużo a nie przynosi to efektów to faktycznie warto będzie sobie postawić pytanie dlaczego tak się dzieje i jak planować swój czas.

Na początek warto spisać sobie listę zadań, które ma się do zrobienia w danym dniu, tygodniu, miesiącu. Potem wyznaczamy priorytety i realizujemy po kolei wszystkie ważne sprawy. Najlepiej wyznaczyć sobie asekuracyjnie nieco mniej, by od początku nie robić sobie zaległości.

Ważne wydarzenia

Jeśli masz przed sobą jakieś ważne wydarzenia to dobrze będzie to zanotować, wtedy będzie można się lepiej na nie przygotować i będzie się pamiętało o tym, że coś istotnego ma się wydarzyć.

Takie planowanie i notowanie można robić tradycyjnie na kartce papieru a można korzystać z nowoczesnych rozwiązań i ogólnie dostępnych sprzętów elektronicznych, które takie działania nam ułatwią. Planer powinien mieć przede wszystkim taką formę, która będzie komfortowa dla tej osoby, która będzie z niego korzystała. Obecnie można także w telefonie mieć specjalne aplikacje, które mogą nam takie planowanie ułatwiać i to również taki element, z którego faktycznie będzie warto skorzystać.

 

Story Page