Przed zakupem suplementu

Przed zakupem suplementu warto się skonsultować z lekarzem, zwłaszcza jeśli cierpimy na choroby przewlekłe. Trzeba się bowiem upewnić, czy:

- suplement nie będzie kolidował z przyjmowanymi przez nas lekami, co jest realnym ryzykiem;

- nie będzie się wiązał z ryzykiem spowodowania realnej szkody w organizmie;

- nie spowoduje przekroczenia dziennych dawek niektórych składników;

- nie ma możliwości uzyskania tego samego efektu bez sięgania po suplementy diety.

 

Na przykład osoby z nadciśnieniem tętniczym powinny uważać na produkty z wapniem i magnezem.

Osoby z nadciśnieniem mogą korzystać z około 400 leków, które obniżają ciśnienie, a do tego działają korzystanie na śródbłonek naczyń oraz mają działanie moczopędne. Dodatkowe wspomaganie terapii nie jest potrzebne, ponieważ po prostu można dobrać właściwe leki. Istnieje jednak pokusa dodatkowego wzmocnienia działania leczenia i osoby, które liczą na poprawę zdrowia w ten sposób, SA główną grupą konsumentów suplementów wśród osób chorych. Można oczywiście przyjmować suplementy, ale trzeba to robić ostrożnie, ponieważ ilość interakcji pomiędzy suplementami diety oraz lekami przyjmowanymi na nadciśnienie jest bardzo duża. Najczęstszym problemem są interakcje wapnia z beta-blokerami, co pogarsza ich właściwości w zakresie obniżania ciśnienia. Problemem jest też magnez, który może zmniejszać efektywność działania niektórych leków obniżających ciśnienie. Dlatego każdy suplement powinien być witaminy​przyjmowany po konsultacji z lekarzem.

Magnez i witamina C

Preparaty z magnezem i witaminą C to specyfiki zdecydowanie najczęściej przyjmowane wśród osób sięgających po suplementy. To aż ¾ wszystkich badanych. Około 1/3 wszystkich badanych przyjmuje witaminę D, wapń i kwas foliowy. Co 4 respondent przyjmuje selen, minimalnie mniej osób sięga po probiotyki, a rośliny egzotyczne to 20% rynku.

Uwaga!

Skorzystanie ze skanera jest w stanie odpowiedzieć nam na pytanie, czy w naszym organizmie jest za dużo wolnych rodników, które można by skutecznie wyeliminować poprzez zwiększenie podaży karotenoidów. Nie ma potrzeby wykonywania badania krwi. Wiązka niebieskiego lasera to badanie skuteczne i dokładne.

Story Page