Co warto wiedzieć o dermokosmetykach?

Wiele kobiet zmaga się z problemem nadwrażliwej skóry, matowych włosów, a nawet – dyskomfortu w utrzymaniu higieny intymnej. Niestety, jest to cena, którą przychodzi nam zapłacić za to, że w naszym życiu nieustannie obecny jest stres, a my sami nie odżywiamy się tak, jak powinniśmy. Na szczęście, nie oznacza to wcale, że nie możemy radzić sobie z tego rodzaju problemami. Nasze wysiłki mają szansę na to, aby zakończyć się powodzeniem, z pomocą przychodzą nam bowiem dermokosmetyki, wyjątkowe rozwiązania powstające tam, gdzie medycyna spotyka się z kosmetologią.

Dermokosmetyki najczęściej definiujemy jako grupę specjalnych produktów, które są przeznaczone do pielęgnacji, a jednocześnie wspierają leczenie tak zwanej skóry problematycznej. Można je dostosować do różnorodnych typów cery i włosów, a także do bardzo konkretnych dolegliwości, z jakimi mamy do czynienia. Są też nieocenione, gdy nasza cera nie sprawia większych problemów, my jednak chcemy ją pielęgnować w sposób profesjonalny i odpowiedzialny. Powstanie dermokosmetyki składniki​dermokosmetyków to przede wszystkim zasługa szczególnej staranności osób odpowiedzialnych za ich opracowywanie. Nie jest to osobna kategoria handlowa, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że mamy do czynienia z rozwiązaniami cieszącymi się coraz większym zainteresowaniem. Dermokosmetyki są produkowane tak samo, jak leki, a więc w sterylnych warunkach i na bazie receptur, za opracowanie których są odpowiedzialni specjaliści z różnych dziedzin, w tym chemicy oraz dermatolodzy. Co ważne, preparat taki nie pojawi się w drogerii lub aptece, jeśli jego skuteczność i bezpieczeństwo nie zostaną przebadane.

Praktyczne zalety dermokosmetyków są naprawdę duże, na pierwszy plan wysuwa się zaś to, że mamy do czynienia z rozwiązaniami, które nie powinny powodować reakcji uczuleniowych. Są one przy tym bezbarwne i pozbawione substancji zapachowych, co jest najlepszym dowodem na to, że do ich produkcji wykorzystuje się jedynie minimalne ilości konserwantów. Co więcej, kosmetyki tego typu często wykonuje się na bazie wód termalnych, a te mają właściwości łagodzące i przeciwzapalne oraz ochronne. Dermokosmetyki posiadają też większe stężenie składników aktywnych niż klasyczne rozwiązania czekające na nas w drogeriach. Składnikami tymi najczęściej są witaminy, w tym witamina E oraz C, pochodne witaminy A oraz witaminy z grupy B. Spotkać w nich można jednak również lipidy, o których wiadomo, że odbudowują naturalną barierę ochronną skóry.

Story Page