Jeszcze kosmetyk czy już lek?

Dermokosmetyki tworzone są w ścisłej współpracy profesjonalnych chemików i kosmetologów, jak wszystkie kosmetyki, ale dodatkowo pomagają im jeszcze dermatolodzy, czyli lekarze leczący naszą skórę. Związane jest to z faktem, że proces ich powstania zbliżony jest do procedury stosowanej w przypadku leków. Zadaniem dermokosmetyków jest bowiem dostarczanie na skórę substancji, które będą w silny sposób na nią oddziaływały spowalniając proces starzenia i stymulując procesy regeneracyjne. Ogromne znaczenie mają zawarte w dermokosmetykach antyoksydanty, witaminy i inne substancje niezbędne dla zdrowego działania skóry. Kiedy z komórki usuwane są wolne rodniki, jest ona w stanie znacznie lepie funkcjonować. Dermokosmetyki nie są oczywiście taż tak skuteczne, jak faktyczne leki oraz zabiegi w salonach kosmetycznych, ale ich działanie jest znacznie lepsze od klasycznych kosmetyków.

Co ważne, korzystanie z dermokosmetyków nie niesie ze sobą ryzyka pojawienia się reakcji alergicznej. Związane jest to przede wszystkim z faktem, że dermokosmetyki dla młodej cery​wyeliminowano z nich substancje zapachowe i barwniki. Ich podstawą są wody termalne, które same w sobie są lekiem i wspomagają organizm w walce ze zwiotczeniem skóry. Trzeba tylko wybrać preparat odpowiedni dla naszej grupy wiekowej, ponieważ spowoduje to wybranie optymalnego składu dermokosmetyku. Skóra osoby dojrzałej działa inaczej od skóry osoby młodej i źle dobrany kosmetyk powoduje marnowanie potencjału. Starzenie się skóry to skomplikowany proces, na który wpływ ma nasz charakter życia, środowisko zewnętrzne i oczywiście sam wiek. Dermokosmetyki dostosowywane są do potrzeb konkretnych osób w określonych grup.

Chociaż dermokosmetyki są bezpieczne i nie spowodują żadnych problemów same w sobie, trzeba zawsze zapytać o poradę lekarza lub farmaceutę przed wybraniem odpowiedniego kosmetyku. Co więcej, nasza skóra nie zawsze musi się starzeć dokładnie tak, jak sugerowałby to nasz wiek metrykalny. Czasami potrzebna jest bardziej intensywna terapia, kiedy indziej można pozostać przy delikatniejszych metodach. Specjalista medycyny estetycznej jest w stanie dokładnie zbadać naszą skórę i stwierdzić, jak wygląda schemat jej starzenia się, przez co jest w stanie dokładniej dobrać odpowiedni specyfik. W produkcji dermokosmetyków biorą udział dermatolodzy, więc to oni są najlepszymi specjalistami do ustalania konkretnych potrzeb w związku z tymi kosmetykami.

Story Page